LETNI UNIWERSYTET ZDROWIA

14 lipca – 21 lipca

Prof. Janusz Szopa, dr Joanna Górna

JOGA - RUCH, ODDECH, RELAKS - DLA MŁODYCH ORAZ 50+

Poznanie podstawowych i zaawansowanych ćwiczeń hatha jogi oraz technik relaksacyjnych w oparciu o wiedzę z zakresu kultury fizycznej pozwoli na natychmiastową poprawę kondycji fizycznej i psychofizycznej. Oprócz codziennych ćwiczeń jogi zajęcia relaksacyjne oraz ćwiczenia interpersonalne. Uczestnictwo w zajęciach do wyboru w grupie dla zaawansowanych lub w grupie dla osób preferujących łagodniejszy sposób ćwiczeń.

Cena: Pokój premium 1-os. 2270 zł,
pokój premium 2-os. 1825 zł.


21 lipca - 28 lipca

Natalia Slipińska:

"JAKIE ROLE GRAMY"

Wymagania współczesnego świata wobec „słabej płci” są ogromne i bezlitosne. Żąda się od kobiet na równi z mężczyznami: niezależności ekonomicznej, pracowitości, szybkości, profesjonalizmu, małomówności, błyskotliwości, umiejętności stawiania granic, osiągania celów. Przy tym wszystkim oczekuje się, że pozostaną kobiece: delikatne, ciepłe, czułe, zmysłowe, piękne i po godzinach pracy wypełnią funkcje matki, żony i kochanki.

Ze względu na mnogość i złożoność ról, jakie kobiety odgrywają w życiu, warsztat jest adresowany właśnie do nich.

Równoczesne kreowanie postaci, często przeciwstawnych, bo należących do dwóch światów – męskiego i żeńskiego, ma niestety także negatywne strony. Branie na barki wszelkich zobowiązań po latach przynosi wypalenie, chroniczne zmęczenie, postępujący maskulinizm, a przede wszystkim utratę kontaktu ze swoją duszą. W konsekwencji działająca intuicyjnie kobieta przestaje słyszeć wewnętrzny głos lub nie potrafi go zrozumieć.

Dlatego podstawowym celem warsztatu jest odnowa więzi z intuicją, zrozumienie języka, którym do nas mówi poprzez odgrywane w życiu role.

Warsztat złożony jest z trzech modułów, podczas których zostaną wykorzystane techniki psychodramy (spontaniczne wchodzenie w rolę oraz według ustalonego scenariusza), art-terapii (terapia poprzez rysowanie) oraz choreoterapii (terapia poprzez improwizowany taniec).

MODUŁ I – POSTACI BAJKOWE

MODUŁ II – ROLE KOBIECE

MODUŁ III – ROLE SPOŁECZNE, ZAWODOWE

Trudność w pracy z intuicją związana jest z nieustannym analizowaniem otaczającego

świata. Odgrywanie fikcyjnych postaci – Kopciuszków, księżniczek, dziewczynek z zapałkami – uwalnia od rozsądku i logiki, umożliwiając powrót do dziecięcego odbierania rzeczywistości – w sposób emocjonalny, niewinny, pozbawiony stereotypowego myślenia oraz nabytych uprzedzeń. W trakcie kreacji wybranego bohatera podświadomość uruchamia mentalny ekran, pokazując prawdę o wewnętrznych problemach, bezboleśnie przeprowadza przez nie w baśniowych przygodach, a także podsuwa rozwiązania.

Moduł II poświęcony jest funkcjom, które kobieta pełni względem swoich bliskich (matki, córki,

partnerki, przyjaciółki). Moduł III tym rolom, które pełni w społeczeństwie, przede wszystkim w życiu zawodowym.

Podczas odgrywanych scenek będzie można sprawdzić, w jaki sposób jej wewnętrzny świat jest odzwierciedlany przez zewnętrzny. Jak odbierają ją ludzie (współpracownicy, szef, podwładni, mąż, dzieci), jak traktują, co naprawdę o niej sądzą. Poprzez rozszyfrowanie języka intuicji zakodowanego w otaczających przedmiotach oraz stylu działania, można uzyskać informację o życiowej roli, którą się aktualnie odtwarza.

Serdecznie zapraszam kobiety, które pragną, nawiązać kontakt z wewnętrznym światem, usprawnić komunikację z intuicją, rozwinąć umiejętność jasnowidzenia i jasnoczucia, interpretowania otrzymywanych tymi drogami przekazów.

Cena: 1650 zł w pokoju 2-osobowym, 1850 zł w pokoju 1-osobowym. Pokój premium 1-os. 2270 zł, pokój
premium 2-os. 1825 zł.


4 sierpnia –11 sierpnia
Piotr Rzetecki
JOGA KRĘGOSŁUPA

To kolejny hit w LUZ-ie. Coraz więcej pacjentów naszej katowickiej przychodni nie tylko cierpi na dolegliwości kręgosłupowe, ale także cierpi na wiele innych schorzeń kostnych. Pragniemy fachowo i w pełnym zakresie pomagać ludziom cierpiącym z powodu dysfunkcji kręgosłupa i stawów. Podczas tygodniowego turnusu poznacie wiele wartościowych ćwiczeń z zakres samoleczenia całego organizmu, a nie tylko kręgosłupa. W trakcie turnusu wzbogaci Waszą wiedzę Zbigniew T. Nowak, znakomity znawca uzdrawiających ziół, uczeń profesora Ożarowskiego oraz naszego nieodżałowanego Ojca Grzegorza Sroki. Planujemy też wykłady o naturalnych, wzmacniających zdrowie witaminach, suplementach diety, a także bezcennych wręcz olejach m.in. kokosowym i palmowym.

Cena: 1650 zł w pokoju 2-osobowym, 1850 zł w pokoju 1-osobowym. Pokój premium 1-os. 2270 zł, pokój
premium 2-os. 1825 zł.


11 sierpnia -18 sierpnia

Bogusław J. Waśkiewicz

SZCZĘŚLIWE ŻYCIE Z HUNĄ

W głębi serca nosimy potrzebę spełnienia siebie i swoich marzeń, wiemy za czym tęsknimy i co nas uszczęśliwia. Chcemy odnieść sukces, znaleźć miłość, coś zmienić.

Huna jest wiedzą jak z niemożliwego uczynić możliwe, uczy kim jesteśmy i jak przebiega nasze życie. Mówi o celu i misji naszej duszy.

Prawa huny przekazują wiedzę, jak być szczęśliwym:

- świat jest takim, jakim go widzisz i jakim myślisz, że jest,

- nie ma żadnych ograniczeń, bo ograniczenia stawiamy sobie sami,

- energia podąża za uwagą - wzmacniasz to, o czym myślisz,

- moment mocy jest tu i teraz, a nie w przeszłości czy przyszłości,

- aloha (miłość), jest po to, aby być szczęśliwym ponieważ masz prawo i obowiązek kochać i być szczęśliwym,

- siła pochodzi z twego wnętrza, z twojej duszy

- skuteczność jest miarą prawdy "tworzę i tak jest".

Cena: 1650 zł w pokoju 2-osobowym, 1850 zł w pokoju 1-osobowym, pokój premium 1-os. 2270 zł, pokój premium 2-os. 1825 zł.


25 sierpnia – 1 września

Piotr Rzetecki i zespół

TERAPIA OCZYSZCZANIA WĄTROBY

Cena: 1600 zł w pokoju 2-osobowym, 1750 zł w pokoju 1-osobowym. Pokój premium 1-os. 2170 zł, pokój premium 2-os. 1775 zł.