SZAMAŃSKIE ŚRODY

Serdecznie zapraszamy Państwa na Środy Szamańskie. Od będą się one 5, 12 i 19 grudnia oraz 9, 16, 23 i 30 stycznia. Mamy nadzieję, że tematy spotkań przypadną Państwu do gustu. Będzie sporo nowości!

5 grudnia –wszyscy ćwiczą bicepsy i mięśnie brzucha. Próbują rzeźbić swoją sylwetkę, by wyglądać zgrabnie i młodo. A co jeśliby w podobny sposób pomyśleć o kondycji twarzy? Znajduje się tam 80 mięśni, zazwyczaj niećwiczonych. Nieaktywne mięśnie przyczepione do skóry, pociągają ją w dół, opadają kąciki ust i powieki. Usta z wiekiem robią się coraz węższe. Dla tych, którzy bardziej cenią naturalne metody dbania o siebie, powstała joga twarzy. I właśnie o ćwiczeniach, które sprawiają, że twarz odzyskuje blask opowie Iwona Kwaśny, joginka, autorka bloga „Joga w ogrodzie”, dziennikarka Radia Katowice.

12 grudniaAleksandra Awital ze Stowarzyszenia Zdrowia i Rozwoju zaprasza na wykład pt. Sposób na zdrowe życie – Pranic Makers. Uzdrawianie praniczne, to technika prostego, skutecznego, a przy tym bardzo często szybkiego odnajdywania źródła choroby, a następnie jego likwidowania.

19 grudniaNatalia Slipińska, psycholog z Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach zaprasza na wykład pt. Psychodiagnostyka wizualna –jak zrobić portret psychologiczny w sekundę. To technika, która pomaga czytać człowieka po jego zewnętrznym wyglądzie, zapoznać się z językiem intuicji oraz wykształcić umiejętność tworzenia portretu psychologicznego osoby w kilka chwil na podstawie jej niewerbalnych sygnałów.

9 styczniaZbigniew Lipiński zaprasza na wykład pt. Bezdech senny – groźna, podstępna choroba mogąca prowadzić do śmierci. Opowie, czym jest bezdech oraz o wpływie wieku i płci na jego występowanie. Jaka jest różnica pomiędzy bezdechem a chrapaniem? Co może się stać, jeżeli nie będzie my się leczyć? Które narządy cierpią najbardziej i dlaczego? Jak się leczy bezdech, także alternatywne metody. Choroby XXI wieku i ich powiązanie z występowaniem bezdechu sennego.

Spotkania odbywają się w Katowicach, w Kompleksie Konferencyjnym Opolska/Sobieskiego – wejście od ul. Sobieskiego 11. Przechodzimy przez parking do budynku F, I piętro, sala C. Godzina 17. Wstęp 5 zł. Serdecznie zapraszamy!